» » ДИРЕКТОРУ-ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКУ ЗАКАРПАТСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК — МИРОСЛАВУ ПЕТІЮ — ЮВІЛЕЙНІ 50! ВІТАЄМО!

ДИРЕКТОРУ-ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКУ ЗАКАРПАТСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК — МИРОСЛАВУ ПЕТІЮ — ЮВІЛЕЙНІ 50! ВІТАЄМО!

ДИРЕКТОРУ-ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКУ ЗАКАРПАТСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО  ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК  — МИРОСЛАВУ ПЕТІЮ — ЮВІЛЕЙНІ 50! ВІТАЄМО!У житті кожної людини відбуваються ювілейні події, що визначають як її професійні досягнення, так і життєві віхи. Ювілей людини творчої професії — це завжди й підбиття підсумків, і ще один крок на шляху в прекрасну пору зрілості.
Сьогодні, 12 вересня відзначає свій чудовий 50-річний ювілей директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок БАВКА Мирослав Йосипович Петій.
Мирослав Петій — відома постать на культурно-мистецькій ниві Ужгорода і Закарпаття. Вже десять років очолює широковідомий в Україні й за кордоном креативний колектив закарпатських лялькарів. Але й до цієї посади у ювіляра цікавий попередній мистецький та керівний досвід.
Короткий екскурс в історію:
1973 рік, 12 вересня — народився у Доманинцях — мальовничому передмісті Ужгорода. Після школи у 1991 - 1996 роках навчався у Київському національному університеті культури і мистецтв (на той час Київський інститут культури), де отримав спеціальність «режисер театрального колективу» під керівництвом заслуженого артиста України, професора Юрія Муравицького.
По закінченню Вишу у 1996 році з режисерською дипломною роботою — виставою за п'єсою Д. Дмитренка «Кум – мірошник або Сатана в бочці» влився у творчий колектив Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру, де до 2008 року працював у на посаді актора вищої категорії.
За час роботи в театрі зіграв понад 35 ролей, серед них головні у виставах «Ніч на полонині» Олександра Олеся, «Мати – наймичка» за Тарасом Шевченком, «Его» Юрія Чорі, «Гордубал» Карела Чапека, «Скам’янілі серця» Василя Гренджи–Донського, «Танго для тебе» Євгена та Юрійя-Августина Шерегіїв, «Амадей» Пітера Шефера та багато інших, а також здійснив постановки вистав «Кіт у чоботях, або гра за всіма правилами», «Вустами Купідона», «Іде Святий Миколай», «Срібна маска», також новорічні шоу-програми.
З 2008 року по 2013 Мирослав Петій працює в обласному організаційно — методичному центрі культури на посаді завідувача відділу народної творчості та аматорського мистецтва, виконуючи організаційно-методичну та творчо-виконавську роботу, надаючи методичну допомогу аматорським колективам області, забезпечуючи участь художніх колективів і виконавців у культурно-мистецьких заходах регіонального, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів — фестивалях, вертепних дійствах, конкурсах, святкових концертах.
З 2013 року по нинішній день Мирослав Йосипович очолює Закарпатський академічний обласний театр ляльок. За 10 років діяльності на посаді директора-художнього керівника в колективі з'явилося багато можливостей для реалізації творчих задумів. Кожного театрального сезону з'являються нові цікаві постановки, проводиться благодійна та шефська робота, береться активна участь в обласних мистецьких заходах, всеукраїнських та міжнародних фестивалях.
Продовжилось проведення знакового для Закарпаття та українського і європейського лялькарства Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька» (2015, 2017, 2019 та 2022 роки), який набув широкого резонансу серед глядачів області та фахівців театральної справи.
На постійній основі запроваджено дію угоди про співпрацю між Закарпатським академічним обласним театром ляльок та театром ляльок м. Кошице (Словаччина), у рамках якого закарпатські лялькарі беруть участь у щорічному Міжнародному фестивалі лялькового театру «VIRVAR», відвідують прем’єрні вистави колег.
У 2015-2017 роках був здійснений масштабний Міжнародний Проєкт «Подорожуючи ляльки», який отримав підтримку норвезького фінансового механізму для співробітництва з Україною, спрямований на покращення транскордонного потоку інформації про прикордонні регіони України та Словаччини (Закарпатська область та Кошицький самоврядний край) шляхом представлення спільної культурної спадщини інноваційним методом спрямованим пріоритетне на дітей. Результатом напруженої роботи став випуск в словацькому ефірі десятьох телефільмів за участю, зокрема, закарпатських авторів і акторів, а також постановка вистави «Чарівна повітряна куля», що складалася з двох окремих частин — словацької та української. Спільні покази вистави пройшли у десяти населених пунктах Закарпаття та Східної Словаччини. У результаті здійснення проєкту, окрім творчої складової Закарпатський академічний обласний театр ляльок суттєво зміцнив свою матеріально-технічну базу — була придбана сучасна звукова та освітлювальна апаратура для стаціонару, а також вантажно-пасажирський мікроавтобус.
Колективом під керівництвом Мирослава Йосиповича були здійснені творчі проєкти — «Казок веселкове намисто» завдяки грантовій підтримці Українського культурного фонду (2018 р.), лялькарі вибороли перемогу в конкурсі на отримання інфраструктурного гранту для розвитку сектору «Культурні та креативні індустрії», що був оголошений Німецьким культурним центром «Ґете-інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні у рамках Європейської програми House of Europe «Золотий фонд закарпатських лялькарів» (2020).
Унікальним для українського лялькарства стали видання багато ілюстрованих книг-альбомів з цінним архівним матеріалом стосовно розвитку театру «Театр граючої ляльки срібної землі», що видана з нагоди 35-річчя колективу (2015) та «Лялькове Закарпаття. «Інтерлялька» у фестивальному русі європейського театрального простору» (2018).
Протягом останніх років проведено цілий комплекс робіт з впорядкування історичної будівлі театру, його внутрішніх приміщень, гримувальних кімнат, кабінети), глядацької зали (замінені крісла, проведено ремонтно-реставраційні роботи), сцени (виготовлені новий одяг сцени та театральна завіса, покриття).
Разом з колективом долались важки для видовищних закладів часи карантину.
Нові випробування принесла збройна агресія 22 лютого 2022 року, яка вимагала від керівників чітких дій, великих організаційних здібностей. З перших днів війни весь колектив активно долучився до волонтерського руху Ужгорода в організації розселення, пошуку житла, забезпечення харчування вимушено переселених осіб, збору речей найпершої потреби для дітей і дорослих, плетінні захисних сіток, пошиття державної символіки, балаклав. Дирекцією було введено графік посиленого чергування в театрі, проведено підготовчу роботу на випадок можливого тимчасового розміщення евакуйованого населення в будівлі театру. Згідно з Указом Президента України №69 «Про загальну мобілізацію» у зв’язку з введенням воєнного стану, у межах виконання військового-транспортного обов’язку передано на нужди ВСУ театральний автобус — усіма організаційними справами опікувався директор-художній керівник Мирослав Петій.
Але в міру масового прибуття на Закарпаття вимушених переміщених осіб із зон проведення бойових дій у колективі дійшли розуміння, що головне й найважливіше завдання, що стоїть перед закарпатськими лялькарями на сьогодні — домогтися, аби на обличчях малюків та їхніх матусь знов засяяли усмішки. Свою діяльність в театрі назвали арттерапією, і це влучне гасло одразу було підхоплено всіма культурно-мистецькими закладами області. Відтак у тісній співпраці з колегами з мистецьких закладів та волонтерами почалася благодійна праця щодо повернення дітей, вимушено переміщених з обпалених війною територій країни до дитинства. Протягом першого місяця повномасштабного вторгнення майже щоденно у місцях проживання вимушено переміщених осіб та окремо визначених закладах та майданчиках почала реалізовуватися програма арттерапії, яка увібрала до себе майстер-класи з виготовлення ляльок, пізнавально-розважальні програми, руханки, квести, читання казок за допомогою ляльок, і головне — показ вистав, у яких добро завжди перемагає зло, правда бере верх над брехнею.
Отже, життя директора-художнього керівника Закарпатського академічного обласного театру ляльок нерозривно пов'язане з життям колективу театру, і про це можна розповідати нескінченно.
Але сьогодні - 50-річний ювілей Мирослава Йосиповича Петія, гарного сина, відданого чоловіка коханої дружини Наталки, батька чудових сина й доньки. Нехай цей ювілей буде святом не лише спогадів, а й нових сміливих задумів та амбітних планів. Адже поки що людина працює, мріє і сподівається — вона жива, вона молода!
Закарпатські лялькарі бажають цього дня своєму керівникові головного — миру, міцного здоров'я, молодості душі, удачі та невичерпної енергії для здійснення задуманих планів!
Вітаємо!
ДИРЕКТОРУ-ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКУ ЗАКАРПАТСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО  ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК  — МИРОСЛАВУ ПЕТІЮ — ЮВІЛЕЙНІ 50! ВІТАЄМО!
ДИРЕКТОРУ-ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКУ ЗАКАРПАТСЬКОГО АКАДЕМІЧНОГО ОБЛАСНОГО  ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК  — МИРОСЛАВУ ПЕТІЮ — ЮВІЛЕЙНІ 50! ВІТАЄМО!скачать dle 10.1русский торрент трекер
Яндекс.Метрика