» » На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці

На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці

На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці 30 жовтня на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок — прем'єра вистави у новому мистецькому форматі "Читання драми українського сьогодення" - "Коти-біженці" або ж кототерапія для дітей і дорослих. Постановку за п'єсою українських авторок Марини Смілянець та Людмили Тимошенко здійснила заслужена артистка України Наталія Орєшнікова, при чому її авторству належить як режисура, так і сценографія вистави.
Історія чотирьох хвостатих тваринок, які силою безжальних воєнних подій опинилися без домівки алегорично зображує жахи, які несуть у собі війна та розруха і дорослим, і дітям, і тваринам. Вистава — рефлексія авторок на драматичні події, які відбуваються сьогодні в Україні і одночасно своєрідна психотерапія — підказка, як себе поводити в екстремальних обставинах, як зберігати душевний спокій, навчитися не панікувати, а допомагати оточенню.

Вистава цікава ще й тим, що для показу на професійній сцені вона виросла із роботи режисерки зі своїми вихованцями — студентами спеціальності сценічне мистецтво ужгородської Академії культури і мистецтв. Актори театру ляльок Анастасія Стельмах (Киця БУСЯ), Михайло Мокрянин (Котан МИКОЛА) і Дарія Голяна (Кішка МАРУСЯ) паралельно з роботою здобувають ступені бакалаврів, а першокурсник Арсеній Орос (Кошеня на ім'я ПЕРСИК) з чотирьох років відвідував театральну студію БАВКА, якою опікуються актори театру ляльок. Музику для вистави написав також випускник академії культури і мистецтв Володимир Бєлов. Відтак студентська робота, високо оцінена на Першому Всеукраїнському молодіжному Мистецькому форумі-фестивалі ART-ПОСТ.UA, що проходив на базі Мукачівського драматичного театру, на його Театральній платформі – «Сучасний аматорський театр. Віддзеркалення нації» - отримала номінації «Краща вистава фестивалю» (режисерка Н.Орєшнікова), Краща чоловіча (М.Мокрянин) і краща жіноча (А.Стельмах) ролі.

Отже, молодіжна вистава"Коти-біженці" на актуальну тему українського сьогодення, поставлена як експеримент на базі фольклорно-драматичного театру Академії культури і мистецтв, була схвально прийнята Радою з творчих питань Закарпатського академічного театру ляльок (голова Ради - директор-художній керівник театру Мирослав Петій) та отримала статус професійної постановки. Тепер й широкі кола глядачів матимуть змогу подивитись цікаву театральну постановку, на яку щиро запрошуються усі прихильники театрального мистецтва!

Початок недільних вистав - 11:00 та 13:00
На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці
На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці
На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці
На сцені Закарпатського театру ляльок "прем’єрно" з’явилися коти-біженці скачать dle 10.1русский торрент трекер
Яндекс.Метрика