» » На XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрів

На XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрів

25 травня 2021 року, на XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрів і національних спільнот України та Карпатського Єврорегіону "ЕТНО-ДІА-СФЕРА", який став в Мукачеві вже традиційним та улюбленим святом, виступив Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка». Колектив представив дві вистави: «МИШКА ТА РОЖЕВА СТРІЧКА» Руслана Неупокоєва та фантасмагорія для старшокласників та дорослих «ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ АБО БИЛИЦІ ПРО ВІЧНЕ…» за мотивами творів Миколи Гоголя.
На кожній з вистав панувала особлива атмосфера. На першій, дитячій маленький глядач приємно вразив своєю активністю та щирістю. Дітки граючись, весело та легко разом з акторами вивчали англійську мову.
Особливе захоплення викликала нова масштабна робота закарпатських лялькарів «ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ, АБО БИЛИЦІ ПРО ВІЧНЕ…», за творами Миколи Гоголя «Пропала грамота», «Вій», «Ніч перед Різдвом». Презентація на фестивалі стала другим показом - прем’єра відбулась у вересні 2020 року на ювілей режисера-постановника вистави, заслуженої артистки України Наталії Орєшнікової. Цього разу склад акторів був оновленим. Зокрема, у виставі діяли: заслужена артистка України Світлана Кобзиста, актори Микола Карпенко, Олександр Бєліков, Юлія Чеховська, Дмитро Ємець, Ганна Ліпчей, Богдан Реплюк, Михайло Мокрянин.
Вистава вразила глядачів, які на закінчення ще довго вітала артистів невгамовними оплесками. До вітального слова був запрошений директор-художній керівник Мукачівського драмтеатру Юрій Глеба, який висловив щире захоплення творчістю лялькарів, адресованою не лише малечі, а також розрахованою й на дорослого глядача, виразив побажання колективу продовжувати працювати у даному напряму та запевнив, що лялькарі й надалі будуть бажаними гостями й учасниками фестивалю.
У відповідь директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій привітав господарів, відмітив чудову організацію мистецького фестивалю "ЕТНО-ДІА-СФЕРА", й нагадав присутнім про Міжнародний фестиваль театрів ляльок "ІНТЕЛЯЛЬКА", який розпочався у 1990 році, був першим в Україні міжнародним ляльковим форумом, а цьогоріч має відбутися у вісімнадцяте, оскільки проводиться з періодичністю раз на два роки.
Керівники театральних колективів обмінялися друкованими книгами про історію своїх фестивалів, які стали популярними та авторитетними в Україні та отримали визнання далеко за її межами.
За довгий карантинний період як глядачі, так і професіонали театральної справи заскучали за живим спілкуванням та зустрічами у театральних залах, тому яскрава мистецька подія - виступ закарпатських лялькарів на фестивалі додала позитивних вражень і викликала гарячі емоції всіх без виключення учасників.
На XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрівНа XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрівНа XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрівНа XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрів
На XXI Міжнародному фестивалі етнічних театрівскачать dle 10.1русский торрент трекер