» » Закарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезон

Закарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезон

Закарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезон
Закарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезонЗакарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезонЗакарпатські лялькарі відзначають професійне свято у ювілейний сезон
Ляльку можна з будь-чого зробити
- оживають вмить ляльки,
Якщо хтось захоче їх зігріти
серцем і теплом руки

Такими словами починається своєрідний гімн Закарпатського академічного обласного театру ляльок, працівники якого сьогодні, 21 березня, відзначають професійне свято - Всесвітній день лялькаря. Традиція святкування, попри багатовікову історію цього виду мистецтва, виникла відносно недавно, у 2003 році. Саме з того часу професіонали та шанувальники почали вшановувати цей день.

Мистецтво ожилої ляльки - один із найдавніших видів театрального представлення. Відомості про нього зустрічаються у літературних та образотворчих джерелах часів античності, Стародавнього Єгипту, далекосхідного, індійського, африканського та американського культурних регіонів. Лялькарство має давні магічні корені й у праслов'янській дохристиянській добі в України (згадаймо ляльки-мотанки), відтак у в першій половині 17 століття з'явилося та поширилося по всій країні цілковито самобутнє, національне явище - Вертеп. Зокрема, у закарпатському краї вертепні представлення частково збереглися до нашого часу. Лялькарів на Верховині називали «бавилями», тож і «афішна» самоназва закарпатського театру ляльок «Бавка» невипадкова. Особливо припала до вподоби маленьким відвідувачам театру лялька Бавка - однойменний символ театру.

Свято тим більш вагоме для Закарпатського академічного обласного театру ляльок, адже театральний сезон 2020-2021 років - ювілейний для колективу. Сороковий сезон поспіль митці-лялькарі радують глядачів своїми виставами. Протягом років щонеділі об 11:00 та 13:00 на площі Театральній в обласному центрі бувало велелюдно — юні глядачі з батьками поспішали до улюблених артистів. Багатьох з відвідувачів у театрі добре знають, адже вони не пропускають жодного показу, а при складанні недільного репертуару лялькарі намагаються не повторювати назви - в арсеналі більше ніж 50 різноманітних вистав.
продовження -->скачать dle 10.1русский торрент трекер