» » 27, 28, 29 жовтня 2020 - онлайн перегляд відеоверсії вистави "НЕДОТЕПА ІЗ ВЕРТЕПА"

27, 28, 29 жовтня 2020 - онлайн перегляд відеоверсії вистави "НЕДОТЕПА ІЗ ВЕРТЕПА"

В рамках проєкту «Золотий фонд закарпатських лялькарів»
відкриваємо для широкого перегляду відеоверсію вистави
"НЕДОТЕПА ІЗ ВЕРТЕПА"
Автор п'єси - Дмитро КЕШЕЛЯ
Режисер-постановник - заслужений артист України
Олександр КУЦИК

Художник-постановник - Ярослав ДАНИЛІВ
У виставі грають:
заслужена артистка України Наталія ОРЄШНІКОВА
провідний майстер сцени - Микола КАРПЕНКО
Прем’єра вистави: 2004 рік

Всім відомо, що "Вертеп" - місце, де народився Ісус Христос. Але одночасно це і назва старовинного українського народного лялькового театру і, про що мало хто знає, Вертеп - назва одного мальовничого верховинського села. Саме тут, у селі Вертеп, мешкають герої вистави "Недотепа із Вертепа" - бабця Фіскарошка, вчитель Фійса, інспектор Годя, дід Соломон. І саме тут головний герой, маленький Митрик шукає відповідь на питання: чи дійсно людина походить від мавпи?
Вистава складається з новел, картин-спогадів дитинства (Пасха, Цигане, Голоси природи, Школа, іспит, Весілля, Різдво) і в його матеріалі здоровий сільський закарпатський прагматизм химерно і водночас природно переплітається з космічним релігійно-філософським світосприйняттям.
Вистава «Недотепа із Вертепа» став своєрідною візиткою закарпатського театру ляльок. Вже на першому Міжнародному фестивалі театрів ляльок «Інтерлялька-2004» він викликав справжній тріумф, його порівнювали з казками Екзюпері та Ліндгрен. «Спектакль, де ніжно об'єдналися сміх і гріх, де окремі сцени пробирають до кісток, а вже через мить неспинно смієшся - кращий зразок спектаклю, який вийшов за рамки містечковості, хоча і створений у жанрі фольклорного» - писала преса. Тріумфальна фестивальна історія вистави триває й досі.

Відеоверсія вистави "НЕДОТЕПА ІЗ ВЕРТЕПА" створена на виконання Грантового Проєкту «Золотий фонд закарпатських лялькарів», який реалізовується у рамках Європейської програми House of Europe.

Режисер відеоверсії вистави - заслужена артистка України Наталія ОРЄШНІКОВА
Операторська робота та монтаж - Сергій СВИДА
Керівник проєкту - директор-художній керівник театру Мирослав ПЕТІЙ

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Яндекс.Метрика