» » Цікаві факти про Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка"

Цікаві факти про Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка"

А ви знали, що...
Цікаві факти про Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка"
:
🎭 Восени 2020 року Закарпатський академічний обласний театр ляльок, який було засновано в Ужгороді 31 жовтня 1980 року, відкриє ювілейний 40 театральний сезон. До відкриття колектив готує дві надзвичайні прем‘єри та виставку театральної ляльки.
🎭 Театр, окрім офіційної назви, має також афішну, яка відомо далеко за межами України – «Бавка». Чому саме Бавка? Колись у верховинських селах так називали будь-яке театральне видовище, крім того, до складу традиційного лялькового «вертепу», окрім музикантів та співаків, входив «бавіля», тобто той, хто працював з ляльками — бавками.
🎭 Театральна споруда була спроєктована у 1900 році для антрепренерських труп та видовищ типу «вар‘єте», які гастролювали в австро-угорському на той час місті Унгвар.
🎭 Дебютну виставу «Хоробре жабенятко», прем‘єра якої відбулася 6 жовтня 1981 року на сцені колишнього Будинку офіцерів, поставив перший головний режисер театру Микола Волошин. Для більшості акторів це була перша професійна робота, тому прем’єра стала справжнім дебютом і для всього новоствореного колективу.
🎭 У 1990 році театр зініціював проведення Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька», першого подібного форуму лялькарів в Україні, тому фестиваль став справжнім “вікном до Європи” для цілої плеяди українських режисерів, сценографів, акторів. У 2019 році фестиваль відбувся всімнадцяте.
Бачили вистави театру? Оцініть їх за посиланням:
https://theatre.love/theatres/zakarpatskiy-akademichniy-oblasniy-teatr-lyalok-bavka
Цікаві факти про Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка"скачать dle 10.1русский торрент трекер
Яндекс.Метрика