2019 рік українського театру. Закарпатський часопис
Під парасольковою назвою «Закарпатський часопис» мандрівки театральними містами роблять зупинки у містах Ужгород, Мукачево, Хуст та Берегово. Театри живуть насиченим життям, із гастролями та стаціонарними виставами на європейських сценах. Регіон має свою обласну театральну премію ім. братів Шерегіїв – в оглядаємому 2019 році лауреатом номінації «Критик – театрознавець» став доктор історичних наук Сергій Федака за книгу театральних рецензій «Театр Закарпаття на порозі ХХІ ст.».
А тепер детальніше по кожному з театрів...
...Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка»
Життя Закарпатського театру ляльок у 2019 році тривало на рідному майданчику (у травні фойє театру прикрасила ретроспективна виставка ігрових ляльок художника-конструктора В’ячеслава Осавальчука), на фестивалях України та за її межами. У березні колектив відвідав Будапешт на запрошення Державного самоврядування українців в Угорщині та Самоврядування українців Кьобані – до 205 річниці від дня народження Кобзаря юним українцям Угорщини показали виставу «У нашім раї на землі» (реж. Олександр Куцик). Й відкрили свій 38-й театраьний сезон.
А в жовтні театр приймав учасників найстаршого міжнародного фестивалю лялькарів України ХVІI Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька-2019», у якому взяли участь 15 професійних колективів театрів ляльок – представники 10 країн (Грузія, Польща, Словаччина, Литва, Болгарія, Румунія, Естонія, Білорусь, Італія, а також з українських міст Києва, Львова, Харкова, Тернополя, Луцька, Рівного та Ужгорода).
Фестиваль цьогоріч отримав власну друковану книгу-альбом «Лялькове Закарпаття. “Інтерлялька” у фестивальному русі європейського театрального простору» у авторстві Ніни Малишки та Мирослава Петія. У книзі, що складається з нарису, спогадів, документальних тверджень та сторінок з чисельними світлинами, йдеться про майже тридцятилітній життєпис фестивалю.
Більше інформації про театр ляльок і не тільки - далі за посиланням ------> ТЕАТРАЛЬНА РИБОЛОВЛЯ