Петій Мирослав Йосипович

Петій Мирослав Йосипович
Мирослав ПЕТІЙ — директор-художній керівник Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» Закарпатської обласної ради.
У 1991 - 1996 роках навчався у Київському державному інституті культури (денної форми навчання) та отримав спеціальність – режисер театрального колективу (керівник курсу – народний артист України, проф. Ю.А.Муравицький). У 1994р., під час навчання в інституті знявся у каскадерській групі художнього фільму «Дорога на січ» (реж. Омельчук Сергій, кіностудія ім. О. Довженка).
У 1996 р. виконав режисерську дипломну роботу Д. Дмитренка «Кум – мірошник або Сатана в бочці» (художній керівник дипломної роботи – О.Саркісьянц).
З 1996 до 2008 року працював у Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі на посаді актора вищої категорії.
З 2008 по 2013 роки працював в Обласному організаційно - методичному центрі культури на посаді завідувача відділом народної творчості та аматорського мистецтва. Виконував організаційно-методичну та творчо-виконавську роботу, надавав методичну допомогу аматорським колективам області.
Колектив Комунального закладу «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» Закарпатської обласної ради очолив у 2013 році.
З приходом нового керівника колектив отримав нові можливості у реалізації творчих задумів. За час, пророблений на керівній посаді у театрі ляльок, колектив помітно пожвавив свою діяльність по всіх напрямках, зокрема:
- проведено три (у 2015 та 2017, 2019, 2020 роках) Міжнародних фестивалів театрів ляльок «Інтерлялька», яки набули широкого резонансу серед глядачів області та фахівців театральної справи.
- видано книжки «Театр граючої ляльки срібної землі», «Лялькове Закарпаття. «Інтерлялька» ц фестивальному русі європейського театрального простору» що видані за сприяння управління культури облдержадміністрації;
- активно проводиться фестивальна діяльність, зокрема, щорічна участь у Всеукраїнському огляді – конкурсі театрів ляльок «Прем’єри сезону», двічі взяв участь у Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення», багатьох інших. На фестивалях вистави закарпатців не залишаються непоміченими — колектив отримує високі відзнаки;
- проводиться благодійна та шефська робота. До дня захисту дітей проводяться благочинні вистави для дітей шкіл-інтернатів, дітей з особливими потребами, будинків сімейного типу;
- На постійній основі діє (поновлюється кожні три роки) угода про співпрацю між Закарпатським академічним обласним театром ляльок та театром ляльок м. Кошице (Словаччина), у рамках якого закарпатські лялькарі беруть участь у щорічному Міжнародному фестивалі лялькового театру «VIRVAR», відвідують прем’єрні вистави колег. Здійснений Міжнародний Грантовий Проєкт СВС01024 «Подорожуючи ляльки», який отримав підтримку норвезького фінансового механізму для співробітництва з Україною і проходив під гаслом «Норвезькі Гранти – Співпрацею до загальних цінностей» спрямований на покращення транскордонного потоку інформації про прикордонні регіони України та Словаччини (Закарпатська область та Кошицький самоврядний край) шляхом представлення спільної культурної спадщини інноваційним методом спрямованим пріоритетне на дітей.
- у 2020 році був здійснений Проєкт «Золотий фонд закарпатських лялькарів», розроблений у Закарпатському академічному обласному театрі, має на меті збереження кращих вистав шляхом творчої обробки та переводу в цифрову форму, здобувши перемогу в конкурсі на отримання інфраструктурного гранту для розвитку сектору «Культурні та креативні індустрії», що був оголошений Німецьким культурним центром «Ґете-інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні у рамках Європейської програми House of Europe.
Петій Мирослав Йосиповичскачать dle 10.1русский торрент трекер