Зростання

1988 рік став визначальним у житті Закарпатського театру ляльок. Колектив нарешті отримав стаціонарне приміщення. Це подарувало нові можливості та нові мистецькі перспективи. Відтак лялькарі взялися до праці з новим натхненням.,
ЗростанняЗростанняЗростання







ЗростанняЗростання Театр очолили директор Олександр Туряниця та головний режисер Олександр Куцик. До театру прийшли нові творчі сили – актори Лариса Кравчик, Юлія Чеховська, Світлана Котик, Павло Проданюк, згодом – Дмитро Малий, Ярослава Янек, Олександр Беліков. Стала справжнім фахівцем молода художниця Тетяна Улинець, нині головний художник театру.
У 1990 році театр зініціював проведення Міжнародного фестивалю театрів для дітей “Інтерлялька”. Його натхненником став заслужений працівник культури України Олександр Туряниця – який на сьогодні організував вже тринадцять фестивалів. Яскравий, колоритний фестиваль «Інтерлялька» об’єднав лялькарів з багатьох країн, насамперед карпатського Єврорегіону, став своєрідним містком дружби між українськими та зарубіжними театралами. Багаторічний досвід спілкування з колегами із різних країн та міст, і сьогодні збагачує закарпатців як у професійному відношенні, так і в творчих стосунках.
ЗростанняЗростанняЗростання







На початку 2003 року директором Закарпатського театру ляльок було призначено Василя Чайковича, а головним режисером - провідного майстра сцени, заслужену артистку України Наталію Орєшникову. Керівником літературно-драматургічної частини стала Ніна Малишка.
У 2004 році на сцені театру вперше було показано виставу «Недотепа із Вертепа», яка стала справжньою візитівкою колективу. Поставив «Недотепу» заслужений артист України Олександр Куцик, сценографію здійснив Ярослав Данилів.. Вистава закарпатського драматурга Дмитра Кешелі до глибини серця пройнята любов’ю до рідного краю, присмачена неповторним закарпатським світовідчуттям та багатонаціональною музикою народностей Закарпаття, чудовими акторськими роботами та вдалим режисерським вирішенням. «Недотепа із Вертепа» і сьогодні здобуває все нові й нові перемоги на численних фестивалях.
ЗростанняЗростанняЗростання







У 2007 році колектив театру вразив глядачів новою роботою – шоу-мюзиклом «Енеїда» за мотивами твору І.Котляревського у постановці Наталії Орєшникової. Досить амбіційна, як за змістом так і за масштабами вистава потребувала наполегливої праці, адже поєднувала і музичні номери, і хореографію, і акторські роботи живого плану з незвичними для глядача великим яскравими ляльками. Прем’єра вистави відбулася 17 червня на змонтованій під відкритим небом в Ужгородському замку сцені. Масштабна постановка з використанням різноманітних світлових ефектів по-справжньому здивувала мешканців та гостей міста. Такого в Ужгороді ще не було!
ЗростанняЗростанняЗростання







Успіх надихає працівників театру і далі експериментувати як у виборі матеріалу для вистав, так і у виборі стилю роботи. Колектив запрошує до співпраці режисерів та художників з інших театрів. Це сприяє внесенню нових елементів, задумів у режисуру, сценографію, розкриттю творчого потенціалу акторів. Так у 2009 році відомий білоруський режисер Олег Жюгжда з художницею Лесею Лучко по-новому відчув і передав глядачеві усіма знаний твір Лесі Ураїнки «Лісова пісня». Поставлена ним вистава розрахована на молодь та дорослих і викликала неабиякий резонанс серед пошанувачів театрального мистецтва. Зовсім по-новому, ніби вперше почутий, невимушено, без хрестоматійної театральщини зазвучав текст геніального твору.
ЗростанняЗростанняЗростання






Сподобалась глядачеві і нова постановка за п’єсою Ради Москової із запрошеним київським режисером Михайлом Яремчуком та сценографом Лесею Лучко «Куда ти, лоша?», прем’єра якої відбулася восени 2010 року.
Успіхи творчого колективу театру привели до закономірного результату – у 2012 році закарпатському театру ляльок надано статус академічного.
ЗростанняЗростанняЗростанняскачать dle 10.1русский торрент трекер
Яндекс.Метрика